Browse By

Heybeyi Kapatırken

Kıymetli Okur,

Yayın serüvenimize başlarken gönülden kurduk ve sizlere açtık gönül soframızı. Gönül azığımızda ne varsa onları bölüştük sizlerle.

Külhanbeyi söylemleriyle edebiyata yeni bir soluk getirmek değildi amacımız. Yaşadığımız çağda karınca misali tarafımızı belli etmek ve insan olan yerlerimizin ağrısını ve kaygısını sizlerle paylaşmaktı. Elimizden geldiğince bu minvalde hareket ettik.

Soframızda memleketin doğusundan batısından herkesi ağırladık. Yeri geldi bir lise talebesinin sessiz çığlığına yer verdik. Yeri geldi Anadolu’nun ücra bir köyünden zamana atmış olduğu bir çentiğine yer verdik fotoğraf sanatçısının.

Her başlangıcın bir sonu; her sonun da bir başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Dergilerin de tüm canlılar gibi doğup, büyüyüp sonra zamana gömüldüğüne inanıyoruz.

Dergi çıkarmanın ne kadar çok emek, incelik ve fedakârlık gerektirdiğini biliyoruz. Bu işi layıkıyla yerine getiremediğimizi düşündüğümüz için türkümüze uzun bir es veriyoruz.

Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan, bize destek veren, teveccüh gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Okuma ve yazma inadımız devam edecek inşallah.
Belki yine bir yerlerde yollarımız kesişir.

Derginin ilk çıkışında kardeşliği ve dostlukları için Ömer Faruk Kenger ve Zekeriya Karapatlak’a…

İçerik olarak bize omuz veren Selami Özkan, Murat Bilal Yarpuz, Yıldırım Alkış, İsmet Kalkan, Mehmet Osmanoğlu, Hülya Hacızade, Suat Köker, Cemalettin Güneş, Akif Dut, Lara İrem Koçan, Ayfer Soyer, Enes Gürbüz, Ali Şakalar, Mehmet Mustafa Marangoz,Turan Şakalar, Ülkü Kara, Muhsin Ertuğrul Kemikli, Ömer Çakmak, Murat Kiracı, Abdullah Vefa, Veysel Sargın, Enes Akdoğan, Muhammed Mücahit Karışmaz’a…

Ve Ökkeş’in Heybesi’ni duyan,okuyan, heyecanlanan herkese…
TEŞEKKÜRLER.

ÖKKEŞ’İN HEYBESİ
(Ömer Faruk Aslantürk-İbrahim Kenger-Ahmet Şevki Şakalar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir